Lampa bakteriobójcza jednofunkcyjna Ultraviol NBVE 110 S sufitowa

 • Producent: Ultraviol
 • Kod producenta: NBVE 110 S
 • Dostępność: Brak Brak
  Czas realizacji w przypadku niedostępności towaru: od 3 do 14 dni
 • szt.
 • Cena brutto: 1 353,00 zł 1 100,00 zł

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Czas dostawy od każdego producenta jest różny i widnieje tuż pod nazwą produktu.

Jeżeli natomiast dostępność produktu oznaczona jest jako "dostępny" towar wysyłamy w ciągu 24 godzin. 

Do Państwa dyspozycji są dowolne sposoby dostawy: odbiór osobisty, Poczta Polska i kurier.

Towary mogą być objęte gwarancją producenta lub dystrybutora. Szczegółowe warunki gwarancji i czas jej trwania podawane są w karcie gwarancyjnej wystawionej przez gwaranta, w przypadku gdy została dołączona do towaru. 

Sklep, najpóźniej w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki z reklamowanym towarem, ustosunkuje się do złożonej reklamacji i poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu. Koszty poniesione przez Klienta związane z odesłaniem towaru reklamowanego do Sklepu (przesyłka ekonomiczna), Sklep zwraca po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.

Promieniowanie ultrafioletowe (UV) należy do falowego promieniowania elektromagnetycznego, podobnie jak promieniowanie rentgenowskie, fale radiowe czy światło. Dla praktycznego zastosowania spektrum UV zostało podzielone na trzy obszary:
UV-A długofalowe 400 nm – 315 nm
UV-B średniofalowe 315 nm – 280 nm
UV-C krótkofalowe 280 nm – 100 nm
Promieniowanie grupy UV-A występuje w promieniach słońca. Dotyczy procesów fotochemicznych, pigmentacji. Efekt erytemalny jest znikomy. Promieniowanie grupy UV-B ma podstawowe zastosowanie w terapii. Tworzy prowitaminę D. Występuje tu efekt pigmentacji i erytemalny. Promieniowanie grupy UV-C posiada mocny efekt bakterioi zarodkobójczy. Powoduje oparzenia skóry (Erytema) i zapalenie spojówek (efekt koniunktywalny). Skuteczność działania Mikroorganizmy poddane działaniu promieniowania UV-C ulegają dezaktywacji. Efekt ten nazwano efektem bakteriobójczym i po badaniach potwierdzono, że jest on największy przy promieniowaniu o długości fali w zakresie 250–270 nm.Mechanizm tego działania polega na oddziaływaniu na DNA jąder komórkowych mikroorganizmów, w reakcji fotochemicznej, która jest wywoływana przez absorpcję fotonów przez kwasy nukleinowe komórek. Ponieważ jest to promieniowanie krótkofalowe, stąd też jest również promieniowaniem
wysokoenergetycznym. Energia fotonów, pochłoniętych przez kwasy nukleinowe, powoduje przerwanie wiązań molekularnych DNA i powstanie dimerów pirymidynowych. Powoduje to dezaktywację DNA i RNA mikroorganizmów.

 

KORZYŚCI STOSOWANIA LAMP PRZEPŁYWOWYCH UV-C:

• Dają możliwość intensywnej dezynfekcji powietrza w obecności pacjentów i personelu (komora przepływowa UV-C)
• Nieodwracalnie niszczą bakterie, wirusy, grzyby i inne mikroorganizmy znajdujące się w powietrzu
• Obniżają możliwość zakażeń wtórnych pacjentów przebywających w szpitalu, szczególnie zakażeń pooperacyjnych
• Tworzą rodzaj bariery, skutecznie zabezpieczając przed rozwojem i rozprzestrzenianiem się zakażeń
• Poprawiają jakość wdychanego powietrza
• Obniżają konieczność stosowania środków chemicznych, nie powodując żadnego skażenia chemicznego
• Nie stwierdzono uodparniania się mikroorganizmów na promieniowanie UV-C
• Promieniowanie UV-C działa tu i teraz, nie pozostawiając po sobie śladów
• W bardziej skomplikowanych przypadkach lampy umożliwiają bezpieczne życie osobom o obniżonej odporności
• Ograniczają ryzyko zakażeń szpitalnych
• Minimalizują ilość szczepów opornych na antybiotyki
• Duża efektywność metody, także w przypadku szczepów lekoodpornych
• Niskie koszty eksploatacji – energooszczędność
• Łatwość stosowania

 

Zastosowania:

 • medycyna - sale operacyjne, zabiegowe,porodowe, izby chorych, korytarze, gabinety stomatologiczne, SOR-y, brudowniki,gabinety lekarskie, sale wybudzeń pacjentów, oddziały pulmonologiczne,oddziały zakaźne, przychodnie lekarskie,poczekalnie
 • lecznice i gabinety weterynaryjne
  sanatoria, domy wczasowe
 • laboratoria
 • przemysł spożywczy (przetwórstwo,przechowalnictwo żywności)
 • apteki
 • przemysł farmaceutyczny, zielarski, spożywczy, przemysł kosmetyczny, żłobki, przedszkola, dworce, hotele, kina, restauracje, dyskoteki,sklepy, poczekalnie i wszelkie inne skupiska ludzi
 • wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień czystości mikrobiologicznej i jednocześnie muszą przebywać ludzie

 

Napięcie zasilania 230 V, 50 Hz
Moc pobierana z sieci - lampy energooszczędne 115 VA
Element emitujący promieniowanie UV-C
produkcji PHILIPS lub OSRAM
2 x 55 W
Trwałość promiennika min. 8000 h
Natężenie promieniowania UV-C promiennika
zewnętrznego w odległości 1 m
-
Wydajność wentylatora 199 m3 /h
Dezynfekowana kubatura 45-90 m3
Powierzchnia (zasięg) działania lampy 18-36 m2
Klasa zabezpieczenia przeciwporażeniowego I
Typ obudowy IP 20
Wymiary [mm] :
Kopuła
1125x215x130
Gabaryty – wykonanie 1190x330x130
Masa – wykonanie 9,0 kg

UltraViol jest dynamicznie rozwijającą się firmą produkującą sprzęt medyczny. Działamy od 1993 r. W ofercie mamy szeroką gamę negatoskopów, w tym ledowych,  raz lamp bakteriobójczych przepływowych i bezpośredniego działania. Jesteśmy producentem pierwszej polskiej lampy przeciwdepresyjnej Fotovita. Nasze najnowsze  propozycje to stacje przeglądowe cyfrowych i analogowych obrazów RTG, stanowisko diagnostyczne Breis/Ultraviol/Pacs, urządzenia do naświetlania skóry Dermalight. Nasza firma nieustannie doskonali rozwiązania techniczne i technologiczne urządzeń, unowocześnia ich wygląd i podnosi jakość.  Produkowany przez naszą firmę sprzęt medyczny wytwarzany  jest zgodnie z aktualną ustawą o wyrobach medycznych – spełnia wymagania Dyrektywy 93/42/EEC (ze zmianami z Dyrektywy 2007/47/EC), Dyrektywy 2004/108/WE, normy PN-EN 60601-1 dotyczącej bezpieczeństwa wyrobów medycznych oraz normy PN-EN 60601-1-2 dotyczącej kompatybilności elektromagnetycznej. Potwierdzeniem faktu, że UltraViol spełnia najwyższe wymagania stawiane przed producentami sprzętu medycznego, jest zyskanie przez naszą firmę certyfikatów zgodności zakładowego systemu zarządzania jakością z normami EN ISO 9001:2008 oraz EN ISO 13485:2012 dotyczącąwyrobów medycznych, wydanych przez TŰV NORD CERT GmbH w Essen (Niemcy). Firma UltraViol znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze łódzkie wyroby „Łódź Proponuje”. Wyróżnienie uzyskała rodzina negatoskopów NGP. Nasz sprzęt pracuje we wszystkich najlepszych klinikach i szpitalach w całej Polsce. UltraViol dostarcza swoje wyroby do wielu krajów Europy i świata.